fbpx
190,00 ₺'den
İletişim

Edirne Turu

Türkiye,Edirne
Derecelendirilmemiş
Süre

1 Gün

Tur Türü

Günlük Tur

Grup Boyutu

45 kişi

Diller

English, Türkçe

Genel bakış

Kültür-Tarih-Doğa-Eğlence

Highlights

  • Kaliteli ve güvenli bir yolculuğu 
  • Farklı şehirlerin ruhunu hissetmeyi 
  • Kendimize ayırdığımız zamanın kalitesini ve 
  • Yaşadığımız ülkenin dokusunu deneyimleyeceğiz.

Güzergah

Tur Programı
Sabah belirtilen kalkış noktalarında buluştuktan sonra araç içerisinde çay, kahve servisi eşliğinde yola çıkıyoruz. 232km sürecek olan yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan Edirne’ye ulaşıyoruz.

Edirne’de, 24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 kilometrelik mesafede bulunan Karaağaç bölgesi gezimiz sırasında Tarihi Meriç Köprüsünü, Lozan Anıtını, Tarihi Tren istasyonunu görüyor ve Meriç Köprüsünde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Edirne Şehir Merkezine dönerek Edirne’ deki gezimize başlıyoruz. Saray içi, tarihi Kırkpınar yağlı güreş meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray köprüleri Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarını (Saray mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum kasrı ve Hamamı) ve Balkan Şehitliği’ni geziyoruz.

16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezimizi gerçekleştirirken Ahmet Kutsi Tecer’in ‘’Ağaç ve Sarmaşık’’ şiirinin nasıl anlam kazandığını hayretle dinleyeceksiniz. Saray İçi gezimiz sonrasında Edirne şehir merkezinde yer alan kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği, meşhur ‘’Ters Lale’’yi de görebileceğimiz gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.

Selimiye Camiisi gezimizden sonra Arasta Çarşısında Edirne Peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış-veriş molası veriyoruz. Serbest zamanımız sonrası Edirne’nin ünlü Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi, Kavala kurabiyesi (KEÇEÇİZADE) gibi bir çok yöresel lezzetini tadabileceğimiz ve alabileceğimiz bir yere uğruyoruz. Edirne’nin tarihi dokusunun yanı sıra yöresel lezzetlerini de keşfetmenin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor.

İstanbul’ da siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktalarında bırakarak, bir başka acente organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Dahil/Hariç

  • Araç İçi Kahvaltı
  • Araç İçi İkramlar
  • Öğlen Yemeği
  • Ulaşım Hizmetleri
  • Özel Aktiviteler
  • Kişisel Harcamalar

Durations

Full day (7+ hours)

Turun Konumu

Türkiye,Edirne
İtibaren 190,00 ₺

İletişim

Bunları da beğenebilirsiniz