fbpx
900,00 ₺'den
Satın Al

Kapadokya Kültür ve Eğlence Turu İstanbul Çıkışlı 2 Gece Otel Konaklamalı

Kapadokya
Derecelendirilmemiş

Süre

3 gece 4 gün

Tur Türü

Özel Tur

Grup Boyutu

Sınırsız

Diller

English, Türkçe

Genel bakış

Kültür-Tarih-Doğa-Eğlence

Güzergah

Tümlerini Genişlet
Tur Programı

1.GÜN
Belirlenen noktalardan saat 22:00 da gece yolculuğumuza başlıyoruz. Konforlu Yolculuğumuz ile (trafik durumuna göre) 08:00 - 10:00 saatlerinde gezi bölgemize ulaşmış oluyoruz. ilk durağımız tarihi kaynaklardaki adı Peristremma olan Ihlara Vadisi oluyor. Ihlara Vadisi Bitki örtüsü, kilise ve şapelleriyle; doğa, tarih, sanat ve kültür olgusunun bir araya geldiği nadir alanlardandır. Duvar gibi dik, derin ve dar vadinin tabanındaki suyun kenarında, bağlar ve bahçelerden oluşan yoğun bir yeşillik şeridi yer alır. Sanki doğa kendini vadi içine gizlemiştir. Bu gizem ve doğa içerisinde unutulmaz yürüyüşler yapabilirsin. Sonrasında Ihlara Vadisi bölgesinde bulunan Ağaçaltı Kilisesini ziyaret ediyoruz. Bu Preikonaklast teknikle yapılan kilisedeki freskler 9-11'inci yüzyıl arasına tarihlenmektedir. Tarih kokusunu soluyacağımız bu gezimizden sonra yine bu bölgede ki başka bir tarih kokusunu soluyacağımız Yılanlı Kiliseyi gezip ''yılanlı'' isminin hikayesini öğreniyoruz. Bu gezilerimizden sonra yeraltı şehirlerini görmek üzere Derinkuyu, Kaymaklı Yeraltı Şehirlerini ziyaret ediyoruz. Yeraltı Şehirleri, büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlardan oluşuyor. Tarihi dönem insanlarının barınma/sığınma yerlerini inceleyip hayretlere düşeceğimiz gezimizi tamamlayıp sonraki durağımız olan Onyx Taş Atölyesine geliyoruz. Burada bölgeye özgü taşların ve değerli taşlardan oluşan takıları, aksesuarların oluşumlarını deneyimleyeceğiz. Tur sonrasında Otelimize akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere hareket ediyoruz.
2.Gün
Otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra belirlenen saatte otel lobisinde buluşuyoruz ve günün gezi noktalarına doğru harekete geçiyoruz. İlk durağımız her kaya bloğunun oyularak ibadet, yaşam ve öğreti alanlarına dönüştürüldüğü, her alanında kutsallığın sanatla birleştiği, Unesco Dünya Mirası Listesi’ne girmiş Göreme Açık Hava Müzesi olacak. İçerisinde, gezilesi görülesi onlarca manastır kilise ve şapel bulunan bu muazzam müzeyi rehberlerin anlatıları eşliğinde geziyor ve deneyimliyoruz. Hemen sonrasında Dervent Vadisine geçiyoruz. Bu vadi deki gezimiz diğer vadilerden farklı olarak bolca hayal kuracağımız bir yürüyüşü bizlere sunuyor olacak. Öyle ki Vadideki her bir peribacası sanki bir zamanlar canlıymış da taşa dönüşmüş suretler gibi göründüğünden bu vadi çoğu yerde Hayal Vadisi olarak da adlandırılmaktadır. Bolca hayal kurup, soğumuş lavların rüzgarların esmesi ile oluşturdukları doğal yapıları yakından gördükten sonra Çömlek Atölyesine giçiyoruz. Burada kırmızı toprak ve mil karışımıyla elde edilen seramik hamuruna Avanoslu sanatçıların el emeği göz nuru değmiş çömleklerinin elde ediliş macerasına tanıklık edeceğiz. Bu sanat eserleri durağımızdan ayrılıp İslam tarihinin en büyük düşünürlerinden biri olan Hacı Bektaş Veli’ye de yurt olmuş, Bektaşi tarikatının kurucusu Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve külliyesini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Peribacalarının en güzel hallerini ve en artistik duruşlarını 4 kilometrelik Güvercinlik vadisini yürürken izleyeceksiniz. Vadinin içinde eski Hristiyanların manastır yaşamına ait kalıntılar ve kiliseler de bulunmakta. Bağların ve kayısı ağaçlarının arasında göreceğiniz 7. Yüzyılda yapılan Üç Haçlı Kilise ile 9. Yüzyıla tarihlenen Ayvalı Kilise bu vadinin önemli tarih emanetleri. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra dinlenmek ve akşam yemeği için otelimize dönüş sağlıyoruz.
3.Gün
Sabah erken saat de lobide buluşup Kapadokya ile özleşmiş sıcak hava balonları ile güne merhaba demek için balonların kalkış noktalarına hareket ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz gün doğumunu sıcak hava balonun içerisinde ve gök yüzünde Kapadokya'yı kuş bakışı izleyerek karşılarken dileyen misafirlerimizde peri bacaları ve sıcak hava balonlarının manzarası ile güne merhaba diye bilirler. Yeni güne merhaba dedikten sonra otelimize dönüş sağlıyoruz. Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra çıkış yapmak üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz. Otelimizden ayrıldıktan sonra İstanbul'a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geri dönüş yolculuğumuz da lavanta bahçelerini, ay çiçek tarlalarını ve Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölünü göreceğiz. Bu çevre gezilerinde fotoğraf molaları vererek anı ölümsüzleştirme fırsatımız oluyor. Molalar sonrası yolculuğumuza kaldığımız yerden devam edip siz değerli misafirlerimiz ile buluşma noktalarımızda ayrılıyor bir sonraki MEFTUR gezimizde buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Dahil/Hariç

  • Ulaşım Hizmetleri
  • Araç İçi İkramlar
  • 2 Gece Konaklama
  • Otel Kahvaltı ve Akşam Yemeği
  • Rehberlik Ücretleri
  • Öğlen Yemekleri
  • Özel Harcamalar
  • Ekstra Olarak Siteden Satın Alınmayan Balon Turları
  • Özel Aktiviteler
  • Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

Durations

Multi day

Turun Konumu

Kapadokya
İtibaren 900,00 ₺

İletişim

Bunları da beğenebilirsiniz